Novinky Historie Naši medailisti Ročenka Ke stažení Kontakty Facebook - novinky

skk 01.02.2015 Přebor Prahy mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek
Tento víkend jsme mohli být svědky prvního z letošních halových přeborů Prahy. Ve Stromovce se utkaly nejstarší kategorie, atleti narození v roce 1999 a dříve.

V dresu Kotlářky se představily téměř dvě desítky atletů a atletek a bylo se doopravdy na co dívat.

Začněme od těch nejmladších. V kategorii dorostenců vybojoval stříbro na 400m Josef Hoza v čase 54,89s. Na dlouhých tratích zazářil Petr Hanuš, když získal zlato na 3000m (9:36,84) a stříbro na 1500m (4:26,27).

Naše reprezentantky v kategorii dorostenek se probojovaly do finálových běhů jak na 60m, tak i na 60m překážek. Na hladké trati své nejlepší halové výkony zaznamenaly Dominika Vlnasová (8,51) a Lucie Stibralová (8,79) a umístily se na pěkném 5. a 7. místě. Solidní čas na překážkách předvedla Lucie Jarešová, která i přes dlouhodobé zranění zaběhla 9,83s.

Mezi juniory za Kotlářku vyběhl pouze Vojtěch Obhlídal, který po vydařené čtvrtce v sobotu (52,41) získal v neděli titul přeborníka na dvojnásobné trati (2:03,56).

V kategorii juniorek se o tři medailová umístění zasloužila Tereza Edlová. V sobotu to byla dvě stříbra - v dálce (5,55) a výšce (155), v neděli pak přidala zlato v trojskoku (11,40). Za svůj výkon na hladké šedesátce se jistě nemusí stydět ani Barbora Votinská, čas 8,22 jí dokonce zajistil účast ve finále.

V kategorii žen nás reprezentovala jen Karolína Řeháková, která se ze svého nabitého rozběhu na 60m překážek dostala do finále B časem 9,78.

Úspěšný víkend završila štafeta na 4x200m žen, která ve složení Votinská, Jarešová, Stibralová, Edlová skončila na třetí příčce.

V následujících několika týdnech se odehrají přebory Prahy ostatních kategorií. Ve středu 11. 2. to budou mladší žáci a žákyně, o týden později to budou žáci starší.

Gratulujeme a těšíme se na další skvělé výkony!