Pro informace o kroužcích navštivte http://www.ddmpraha.cz/stadion-mladeze
  Novinky Historie Naši medailisti Ročenka Ke stažení Kontakty Facebook - novinky    
 
skk 06.10.2015 MČR dorostu a juniorů
Konec června nabídl závod, kterému se ne nadarmo přezdívá "gigant". Na šampionátu, kterého se každoročně zúčastní nejvyšší počet mladých sportovců, hájilo barvy Kotlářky šest atletek a jeden atlet.

Dvoudenní klání zahájily rozběhy na 100 metrů překážek, na kterých se představily hned dvě naše závodnice. Nejprve v dorostenkách Lucie Jarešová zaběhla v protivětru čas jen dvě desetiny za hranicí osoního rekordu (15,56 s), ten jí ale na postup do finále nestačil. Ve stejné disciplíně, ovšem v juniorské kategorii, velmi nadějně běžela Barbora Votinská. Bohužel poslední překážka se jí postavila do cesty více, než by bylo záhodno, a závod nakonec nedokončila.

Naštěstí si mohla zpravit chuť na dvou dalších sprinterských disciplínách. Na 100 metrech předvedla čas na úrovni osobního maxima (12,89 s) a svůj nejlepší dosavadní výkon na 200 metrech si i v silném dešti vylepšila na krásných 26,47 s. 

Na startu rozběhů na 800 metrů dorostenek se dres Kotlářky ukázal hned třikrát. Trojice atletek Tereza Nemešová, Ekaterina Yaroslavtseva a Veronika Králová, předvedla vynikající výkony (2:26,75; 2:29,06 a 2:36,72), ale nakonec všechny slečny skončily před branami velmi nabitého finále.  

Skok daleký a trojskok byly jediné techniky s naší účastí. Lucie Jarešová se bohužel nesrovnala s rozběhem a skok dlouhý 498 cm ji na finále nestačil. O 3 hodiny později se v sektoru ukázala i Tereza Edlová, která se sice do finále probojovala, ale s výkonem 552 cm nebyla příliš spokojena. Co jí ale zvledlo náladu, byl podvečerní trojskok kde i výkon daleko od letošního maxima (11,95 m) stačil na zisk mistrovského titulu. 

Jediným zástupcem mužského pohlaví se stal Petr Hanuš, který zaujal krásné sedmé a osmé místo v běhu na 3000 m (9:19,89) a 2000 m překážek (6:35,70). 

Velkým překvapením pak bylo výtečné umístění štafety na 4x100 m juniorek, která obsadila ve složení Jarešová, Nemešová, Edlová, Votinská čtvrté místo.