Pro informace o kroužcích navštivte http://www.ddmpraha.cz/stadion-mladeze
  Novinky Historie Naši medailisti Ročenka Ke stažení Kontakty Facebook - novinky    
 
skk 10.10.2015 Mistrovství České republiky žáků a žákyň
Vrchol sezóny žactva proběhl jako již tradičně až v její podzimní části. Letos ho 19.-20. září hostila pražská Slavia a pro naše atlety a atletky to byl šampionát velmi úspěšný.

Tereza Parásková startovala hned ve dvou skokanských disciplínách a v obou se jí vedlo skvěle. V soutěži výškařek si poradila s vysokou základní výškou a za výkon 155cm si odnesla dělené 6. místo. Ve skoku dalekém pak pokusem ze třetí série dlouhým 536cm vybojovala skvělou třetí příčku a rozšířila tak medailovou sbírku Kotlářky o další mistrovský bronz.

V běhu na 800m se dařilo Kateřině Tomanové, která si v rozběhu posunula hranici osobního maxima na 2:20,87 a zároveň tak o více než tři vteřiny překonala svůj vlastní oddílový rekord. S tímto časem bezpečně postoupila do finále, kde nakonec obsadila 8. místo.

Do nejlepší desítky se na 1500m překážek dostal Matyáš Hoza, když si téměř o čtvrt minuty zaběhl osobní rekord 4:53,53. Po vleklém zranění do startovních bloků na hladké šedesátce znovu zaklekl Jan Jirásek a za čas 7,60 se rozhodně nemusí stydět. Stejně tak Tereza Vernerová, která proběhla cílem stometrové trati s překážkami v čase 16,54s a zaostala tak pouze o desetinu za osobákem

V obou štafetových závodech děvčat Kotlářka postavila dvě štafety. Nejprve se na té krátké představily čtveřice Chaloupecká, Fialová K., Součková, Hrdličková a Prokelová, Fialová L., Lánská, Parásková (31,99s resp. 32,10s) a poté ve štafetě 4x300m zaběhly Parásková, Fialová L., Součková, Chaloupecká čas 3:04,58 a Kovandová J., Vernerová, Lánská, Tomanová 3:05,62.

Všem závodníkům a závodnicím moc gratulujeme k předvedeným výkonům!