Novinky Historie Naši medailisti Ročenka Ke stažení Kontakty Facebook - novinky

skk 23.02.2016 MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek
Mistrovský bronz putuje na Kotlářku! Tento víkend se v pražské hale ve Stromovce konalo MČR juniorských a dorosteneckých kategorií. V trojskoku dorostenek se velmi dařilo Tereze Paráskové, když výkonem 11,28m dosáhla na bronzovou medaili.

Terka do finále postupovala jako sedmá, čtvrtým pokusem však zapsala krásných 11,28m a poskočila na třetí příčku. Že umí skákat přes jedenáct metrů, potvrdila i v páté sérii (11,22m) a mohla se tak radovat nejen ze skvělého třetího místa, ale také z nového osobního maxima a rekordu Kotlářky.

Ve stejné disciplíně juniorek nastoupila Tereza Edlová. Předvedla velmi vyrovnanou sérii a skok dlouhý 11,63m jí stačil na pátou příčku, čímž vylepšila své umístění v dálce, kde jí finále uteklo o pouhý 1cm.

O další finálovou účast se na 800m juniorů postaral Vojtěch Obhlídal. V rozběhu si zajistil přímý postup skvělým časem a novým osobním rekordem 1:58,38 a v takticky rozběhnutém finále nakonec doběhl osmý.

V běhu na 400m juniorek se blýskla časem 58,84s Tereza Nemešová. Ani překonání 12 let starého klubového maxima jí však nezajistilo postup do finále a Terka skončila na první nepostupové, tedy sedmé, pozici.

O další rekord Kotlářky se postarala v závodě juniorek na 60m překážek Lucie Jarešová, a to výkonem 9,37s. Na stejné trati v kategorii juniorů si nový osobní rekord vytvořil také Jan Zuna (8,91s).

Poslední disciplínou celého víkendu byly štafety na 4x200m všech kategorií. Štafeta juniorů Zuna J. – Zuna M. – Šach – Obhlídal doběhla desátá a časem 1:34,59 znovu vylepšila svůj pouze 14 dní starý klubový rekord. Na stejné pozici doběhly i juniorky Parásková – Jarešová – Edlová – Nemešová, které zastavily časomíru na hodnotě 1:47,74.

Všem atletům a atletkám gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v dalších závodech a následné přípravě na letní sezonu.